• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ  მარნეულის მუნიციპალიტეტში  პოლიციელებზე  თავდასხმის...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ  მარნეულის მუნიციპალიტეტში  პოლიციელებზე  თავდასხმის ბრალდებით   3 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამი პირი: 2003 წელს დაბადებული ა.ბ., ამავე წელს დაბადებული გ.ო და 2002 წელს დაბადებული ე.კ. პოლიციელებზე თავდასხმის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ა.ბ.- მ მიმდინარე წლის 12 აპრილს, მარნეული - სადახლოს საავტომობილო მონაკვეთზე, ავტომობილით გადაადგილებისას ავარიული სიტუაცია შექმნა, რის შემდეგაც საპატრულო პოლიციის წარმომადგენლებმა მას ავტომობილის გაჩერებისკენ მოუწოდეს. სამართალდამცველების მოწოდებას მძღოლი არ დაემორჩილა. გზა განაგრძო მარნეულის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთი სოფლის მიმართულებით, თუმცა ვერ უზრუნველყო მოძრაობის უსაფრთხოება, მოცურდა და გადაბრუნდა. ა.ბ.- მ და ავტომობილში მასთან ერთად მყოფმა პირებმა გ.ო.-მ და ე.კ.-მ სამართალდამცველებს მიაყენეს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა,დააზიანეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ბალანსზე არსებული ავტომობილი. ინციდენტისას შემთხვევის ადგილზე შეიკრიბა ადგილობრივთა ნაწილი, რომლებმაც სამართალდამცველებს ინციდენტში მონაწილე პირების დაკავებაში შეუშალეს ხელი და მათ ადგილიდან მიმალვა მოახერხეს. ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული მძღოლი და მისი ორივე მგზავრი პოლიციამ მალევე დააკავა.
პოლიციელებზე თავდასხმის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლით მიმდინარეობს.

The employees of Marneuli District Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions, detained three persons: A.B. (DoB 2003), G.O. (DoB 2003) and E.K. (DoB 2002) on charges of attacking the policemen.
The investigation established that on April 12 of the current year, A.B., who was in an intoxicated condition, created an emergency situation while driving on Marneuli-Sadakhlo road section, after which the representatives of the patrol police called him to stop the vehicle. The driver ignored the request of the law enforcement officers. He continued on his way in the direction of one of the villages of Marneuli Municipality, however, he could not ensure the safety of the traffic, he’s vehicle slipped and turned over. A.B. and people inside the vehicle -, G.O. and E.K. verbally and physically insulted the law enforcement officers and damaged the car owned by the Ministry of Internal Affairs. During the incident, some of the locals gathered at the scene of the incident, who prevented the law enforcement officers from arresting the persons involved in the incident and managed to hide defendants from the scene. As a result of the operative search and investigative actions, the driver accused of the crime and his two passengers were soon arrested by the police.
The attack on the policemen is being investigated under Article 353 of the Criminal Code of Georgia.